Dikkat Eksikliği Tedavisi Ankara

Dikkat Eksikliği Ankara

Ankara Dikkat Eksikliği Tedavisi ile Çocuğunuzun Odaklanma Süresi Artsın

Dikkat eksikliği çocuk veya ergenlerde yaş ve gelişim seviyesinin olması gerekenden, beklenilenden daha düşük dikkat sürdürüm becerisiyle ortaya çıkan bir sorundur (her yaşta belli bir dikkat süresi vardır) ve uzman yardımı gerektirir. Ankara’ da bulunan dikkat eksikliği merkezimizde her gün Çankaya, Etimesgut, Keçiören ve Yenimahalle başta olmak üzere diğer ilçeler ve çevre şehirlerden gelen danışanları ağırlıyor ve uzman pedagoglarımızla yıllardır başarıyla sonuçlanan odak süresini artıran hizmetler veriyoruz.

Dikkat Eksikliği Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dikkat Eksikliği Ankara ile Çocuğunuzun Dikkat Süresinin Artmasına Yardımcı Olun

Dikkat eksikliği dikkat sürelerinin ve yoğunluklarının kişinin yaşı itibariyle olması gerekenin altına düşmesidir. Tedavi sürecinde birçok hastada gözlemi yapılan ek sorunların giderilmesine, uygun davranışların geliştirilmesine fayda sağlar. Çocuğunuzun dikkati hangi zamanlarda dağılmakta, zaman dikkate bağlı performans seviyesini nasıl etkiliyor, dikkat performansını hem sesli hem görsel uyaranlar hangi oranda ve nasıl etkilyor. Bütün sonuçlar paralelinde pedagogumuz sizin için detaylarıyla bir raporlama yaptıktan sonra karar verirseniz danışmanlık başlıyor.

Dikkat Eksikliği Tedavisi Ücretsiz Ön Görüşme Talebi için Hemen Arayın

Pedagoglarımızla bir araya gelip kafanıza takılan her konuda bilgi alın. Ücretsiz görüşme sonucu çocuğunuzda dikkat eksiliği var mı varsa tedavi olmasını gerektirecek seviyede mi diye öğrenin.

Kimler Dikkat Eksikliği Tedavisi Olabilir?

Dikkat Eksikliği Konusunda Detaylı Bilgi Alın

Çocuğunuz ders dinlemiyorsa ve sürekli etrafıyla ilgiliyse, dijital cihazların başında saatlerini harcıyor ancak ödev yapmak için 15 dakika bile ayıramıyorsa, başlattığı hiçbir işi tamamlamıyor, sık sık eşyalarını kaybediyor, dalıp dalıp gidiyor sanki aklı hep başka yerlerde diyorsanız bir çocuk psikologuna gidip yardım almayı düşünebilirsiniz.

Dikkat Eksikliği Ankara Danışanlarımızın Ebeveynlerinin Yorumları

Pedagoglarımızın Başarısını ve Kalitesini Anlatan Ebeveynlerin Yorumlarını Sizin İçin Görünür Yaptık

Bir anne olarak çocuğumun gelişiminde birşeylerin ters gittiğini fark ettim ve bunun telafisi yolunda tutunduğum tüm dallar elimde kalıyor ve özel eğitim merkezlerine güvenim azalıyordu. İşte tam bu sırada kreş öğretmenimizin telkinleriyle Gönül Turgut Bireysel Eğitim Merkezi’yle tanıştık. 

Multidisipliner yaklaşım anlayışları sayesinde oğlumuz farklı kişilerin dünyasına dokunabileceğini gördü; hem fiziksel hem de sosyal anlamda çok yol kat ettik. Bu merkezin oğlumuz kadar bize de çok iyi geldiğini fark etmeye başladık; orada olmak, gelen ailelerle kaynaşmak bize de adeta terapi oluyordu. Halen Gönül Turgut Eğitim Merkezine devam etmekteyiz ve oğlumuz 2 yıl öncesine göre bambaşka bir yerde bunun geri dönüşünü tüm sosyal çevremizden almaktayız. Gönül Turgut Ailesini çok seviyoruz; bize çok iyi geldiniz sağ olun, var olun.

Özge E.

Gönül Turgut Eğitim Merkezi ile geçen sene bir arkadaşım vasıtası ile tanıştım. Kızımın üniversite sınavı hazırlığı döneminde, kızım da sınav heyecanı vardı. Bu konuda Ahmet Mert Hoca’dan hem bu heyecanla ilgili hem de çalışma ve hazırlanma teknikleri konusunda çok güzel ve verimli bir destek aldık. Hala da devam etmekte, şimdi ayrıca küçük kızım  için çalışmalar başlatıyoruz.

Eğitim merkezinin, Gönül Hanım başta olmak üzere bütün çalışanları oldukça güler yüzlü ve ilgili. Bu kurumla ve Ahmet Bey le tanışmaktan çok mutluyum. Herkese içtenlikle teşekkür ederim.

Meliha B.

Dikkat Eksikliği Tedavisini Uzman Pedagoglarla Gerçekleştirin

Ankara Dikkat Eksikliği Danışmanlığı Tecrübeli Pedagoglarımız Tarafından Yapılır

Ankara dikkat eksikliği ve hiperaktivite merkezimizde çocuk psikolojisi alanında uzman pedagoglarımız dikkat eksikliği terapilerinden önce danışanlarımızla ve siz değerli ebeveynlerimizle ayrı ayrı görüşüyor ve özel bir plan hazırlıyor. Danışmanlık süresince çocuğunuzun sağlığı için her aşamada ebeveynlerle beraber hareket ediyor ve sizlere karşı daima açık oluyoruz.

Ankara’da Sertifikalı Bir Dikkat Eksikliği Merkeziyiz

Dikkat Eksikliği için Uzman Pedagoglarımızı Seçin

Dikkat eksikliği tedavisi konusunda danışmanlık veren pedagoglarımız alanının en iyilerinden oluşan, sertifikalara sahip ve oldukça iyi eğitimli uzmanlardan oluşmaktadır. Pedagog Ankara ekibimiz tecrübeleriyle, güçlü iletişim yetenekleriyle çocuğunuzun daima yanında oluyor ve odaklanma sürelerinin artması için yönlendiriyor ve destek veriyor. Hem pedagoglarımız hem ekibimiz kendini sürekli geliştirerek sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyor.

Dikkat Eksikliği Ankara: Ailelerle Birlikte Hareket Ediyoruz

Güvenilir Yöntemlerle, Alanının En İyisi Pedagoglarla Dikkat Dağınıklığı Tedavisi Konusunda Danışmanlık Veriyoruz

Ankara dikkat eksikliği tedavisinde tecrübeli pedagoglarımızla yanınızda yer almak için biz hazırız. Öncelikle tanı için testlerle beraber pedagogun tecrübesi, eğitimi, analiz ve yorum yeteneğinin gelişmiş olması vb birçok vasfı barındırması gerektiğini belirterek pedagoglarımız bu ve diğer gerekli özellikleri taşıdığını belirtmek isteriz.

Bizimle iletişime geçtiğiniz zaman terapiler hakkında bilgi almak ve ücretsiz bir ön görüşme yapmak için randevu oluşturabilirsiniz. Merkezimize uğrayarak pedagogumuzla, ekibimizle tanışabilir, böylece dikkat eksikliği Ankara ile çocuğunuzun dikkat süresinin ve yaşam kalitesinin artmasını sağlamak için ilk adımı atmış olursunuz.

Dikkat Eksikliği Tedavi Fiyatları Nasıldır?

Dikkat Eksikliği Tedavisi Ücretleri Hakkında Sizleri Ücretsiz Ön Görüşme Sonrasında Bilgilendiriyoruz

Yasalar gereği web sayfalarında ve basılı yayın organlarında sağlık içerikli konular hakkında ücret ayrıntısı paylaşılması yasaktır. Dikkat eksikliği tedavisi fiyatları ile ilgili net bilgiyi yapacağınız ücretsiz görüşmenin ardından sizlerle paylaşıyor ve ayrıntılı olarak açıklıyoruz. Hemen arayarak ya da iletişim formunu doldurarak muayene ve terapiler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Dikkat Eksikliği Ankara İçin Ön Görüşme Randevusu Alın

Ücretsiz Görüşmemiz Sonrasında Kararınızı Verin

Çocuğunuz odaklanma sorunu mu yaşıyor? Tedaviye ihtiyaç duyacak seviyede mi? Tedavi süreci nasıl geçiyor? Ne kadar sürüyor? gibi sorularınızın cevabını almak için arayarak, form doldurarak ya da merkezimize gelerek ücretsiz randevu oluşturabilir ve süreçle ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilir herhangi bir ücret ödemeden görüşme yapabilirsiniz. Ankara dikkat eksikliği merkezimizde ön görüşmemizin ardından karar verirseniz pedagogumuz size özel bir plan oluşturacaktır.

Hangi Durumlarda Çocuğunuz için Dikkat Eksikliği Tedavisini Düşünebilirsiniz

Dikkat eksikliği genelde başlangıçta anne babalar tarafından büyük bir problem olarak değerlendirilmez, fark edildiyse bile büyüdükçe düzeleceği düşünülebilir. Fakat mutlaka uzmandan destek almak gerekir. Tedavi sürecine girmeden size yardımcı olacak bir kaç noktayı aşağıda bulabilirsiniz.

Dikkat eksikliği, odaklanma sorunu yaşaması çocuğun hayatında neleri etkiliyor? Gözlemleyin. Bunları ve bu problemi yaşamayacağı zaman ki yaşantısını kıyaslayın.
Çocuğun davranışını takip ederken tarafsız olun. Dikkat eksikliği oldukça sık rastlanan nöro-gelişim problemidir. Ebeveynler olarak siz de bu problem için detaylı araştırma yapın.
Çocuk okula gidiyorsa okulla işbirliği içinde olun. Tedaviyi tercih ettiğiniz kliniğin tecrübesini, güvenilirliğini mutlaka öğrenin.

Dikkat Eksikliği Ankara Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Dikkat Eksikliği Hakkında En Merak Edilenleri Cevapladık. Daha Fazlasını Öğrenmek İçin Hemen Arayabilirsiniz

Dikkat Eksikliği Nedir?

Kişinin yaşına göre değişen ve olması gereken belirli bir dikkat, odak süresi vardır. Bu süre kişi de standartların altında kalıyor veya ilgisini çeken başka bir konuya normalden daha fazla dikkatini veriyorsa bu psikiyatrik bir sorundur ve dikkat eksikliği olarak adlandırılır.

Dikkat Eksikliği Nasıl Giderilir?

Dikkat eksikliği beklemekle, zamana bırakmakla ya da büyüdükçe geçen bir sorun değildir. Mutlaka ama mutlaka bir uzman yardımı alınması gerekmektedir. Uzmanın gerek gördüğü durumlarda ilaç tedavisine başlanır ve terapilerle desteklenerek kişide dikkat ve odak sürelerinin standarda kavuşması, artması sağlanır.

Dikkat Eksikliği Kaç Yaşında Başlar?

Dikkat eksikliği genellikle okul öncesi dönemde (5-8) yaş arasında başlamakla beraber ilerleyen zamanlarda da (9-15) hatta yetişkinlerde ve yaşlılarda da görülmesi muhtemeldir. Genel bir değerlendirme yapılacak olursa çocuğun çevresinin değiştiği dönemlerde (okula başlama, yeni bir semte taşınma gibi) daha sık başladığı söylenebilir.

Ankara Dikkat Eksikliği için Bize Ulaşın

Ücretsiz Görüşmemiz Sonrasında Kararınızı Verin

Ankara’ da güvenilirlik ve uzmanlığı bir arada taşıdığımız merkezimizde sevgili çocuklarımızın gelişimi için en etkili tedavi yollarıyla hizmet veriyoruz. Çocuklarınızın sağlık ve mutluluğunu ön planda tutarak dikkat eksikliğinin hayatında yol açtığı sorunların çözümü için destek olmak amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. 

Scroll to Top