Hiperaktivite Tedavisi Ankara

Hiperaktivite Ankara

Ankara Hiperaktivite Merkezimizde Çocuğunuzun Geleceğini Kolaylaştırın

Hiperaktif çocuklarda hiperaktivite bozukluğu okul öncesi dönemde, okul döneminde çocukların sosyal hayatını ve eğitim hayatını etkileyen önemli bir sorundur. Oluşumunda çevresel ve genetik birçok faktörün etkili olduğu düşünülmektedir.

Ankara’da bulunan hiperaktivite merkezimizde Çankaya, Etimesgut, Keçiören ve Yenimahalle başta olmak üzere diğer ilçelerden ve çevre illerden birçok danışanımızı ağırlıyoruz. Alanının en iyisi pedagoglarımızla yıllardır sizler ve çocuklarınızın sağlıklı ve daha kaliteli yaşam sürmesi için hizmet veriyor.

Hiperaktivite Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Hiperaktivite Ankara Olarak Ailelerle Birlikte Hareket Ediyoruz

Çocuğunuzun hiperaktif davranışları hangi zamanlarda artıp azalmakta, çocuk sesli ve görsel uyaranların varlığından nasıl ve ne kadar etkilenmekte. Bu ve diğer soruların cevabını öğrenmek için yapılacak testler hakkında pedagogumuz sizi bilgilendirdikten ve bütün sonuçlar neticesinde değerlendirme yapıldıktan sonra çocuğunuz için hiperaktif davranışlarının nasıl azaltılabileceği ile ilgili ayrıntılı bir planlama yapıyoruz. Hiperaktivite danışmanlığı danışanlarımızı etkileyen faktörlere göre değişiklik gösterir. Biz her danışanla aynı hassasiyetle ilgileniyor ve ancak bu şekilde başarılı sonuç alacağımıza inanıyoruz.

Hiperaktivite Tedavisi için Ücretsiz Ön Görüşme Talep Edin

Yapacağımız görüşmede sizlere genel bilgilendirme yapalım. Pedagoglarımızla tanışarak sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Kimler Hiperaktivite Tedavisi Olabilir?

Hiperaktivite Konusunda Detaylı Bilgi Alın

Her hareketli ve yaramaz çocuk hiperaktif olmaz. Ancak çocuğunuz yerinde duramıyorsa, durmadan hareket ediyorsa, hep bir yerlere tırmanıyorsa bir uzmana götürmelisiniz. Çocuğun hikayesi, yaşadığı zorlukların derecesi, gelişimi, kilo durumu göz önüne alınarak uygunluğa psikiyatri doktoru tarafından karar verilir. Hiperaktivite tıbbi bir tanıdır ve ancak klinik deneyimi olan psikologlar yardımıyla tanı koyulabilir. Aşırı hareketlilik temel bulgu gibi görünsede belki de bozukluğun temeli diğer bir sorun olan dürtüselliktir. Dürtüsellik bireyin içinden gelenleri bastırmak konusunda güçlük yaşaması diye tanımlanır. Bu sorunların tanısı genellikle 6-13 yaş arasında konulsa da sonraki yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde de rastlandığını belirtelim.

Hiperaktivite Ankara Danışanlarımızın Ebeveynleri Hakkımızda Ne Diyor

Hiperaktivite Konusunda Bizden Danışmanlık Alan Ebeveynlerimizin Hakkımızda Söylediklerine Göz Atabilirsiniz

Bir anne olarak çocuğumun gelişiminde birşeylerin ters gittiğini fark ettim ve bunun telafisi yolunda tutunduğum tüm dallar elimde kalıyor ve özel eğitim merkezlerine güvenim azalıyordu. İşte tam bu sırada kreş öğretmenimizin telkinleriyle Gönül Turgut Bireysel Eğitim Merkezi’yle tanıştık. 

Multidisipliner yaklaşım anlayışları sayesinde oğlumuz farklı kişilerin dünyasına dokunabileceğini gördü; hem fiziksel hem de sosyal anlamda çok yol kat ettik. Bu merkezin oğlumuz kadar bize de çok iyi geldiğini fark etmeye başladık; orada olmak, gelen ailelerle kaynaşmak bize de adeta terapi oluyordu. Halen Gönül Turgut Eğitim Merkezine devam etmekteyiz ve oğlumuz 2 yıl öncesine göre bambaşka bir yerde bunun geri dönüşünü tüm sosyal çevremizden almaktayız. Gönül Turgut Ailesini çok seviyoruz; bize çok iyi geldiniz sağ olun, var olun.

Özge E.

Gönül Turgut Eğitim Merkezi ile geçen sene bir arkadaşım vasıtası ile tanıştım. Kızımın üniversite sınavı hazırlığı döneminde, kızım da sınav heyecanı vardı. Bu konuda Ahmet Mert Hoca’dan hem bu heyecanla ilgili hem de çalışma ve hazırlanma teknikleri konusunda çok güzel ve verimli bir destek aldık. Hala da devam etmekte, şimdi ayrıca küçük kızım  için çalışmalar başlatıyoruz.

Eğitim merkezinin, Gönül Hanım başta olmak üzere bütün çalışanları oldukça güler yüzlü ve ilgili. Bu kurumla ve Ahmet Bey le tanışmaktan çok mutluyum. Herkese içtenlikle teşekkür ederim.

Meliha B.

Hiperaktivite Tedavisinde Ankara’nın En İyi Pedagogları Yanınızda

Ankara Hiperaktivite Bozukluğu Danışmanlığı

Yıllardır yalnızca çocuk psikolojisi ve alt alan olarak da hiperaktivite ve dikkat eksikliği alanında sizler ve değerli çocuklarımız için hizmet vermekteyiz. Spesifik çalışma anlayışımız ve tecrübeli pedagoglarımız ile hiperaktivitenin olumsuz sonuçlarını önlüyoruz. Çocuğunuzun ve sizin yaşam kalitesini düzenlemesine yardımcı oluyoruz. Biz bu konuda Ankara’da çok iddialıyız. Diğer danışanlarımız en büyük referanslarımızdandır.

Ankara’da Hiperaktivite Tedavisine İlişkin Sertifikalı Bir Merkeziz

Hiperaktif bozukluk konusunda size en üst ve en gelişmiş danışmanlık hizmetlerini sunmak için hem merkezimiz hem de pedagoglarımız devamlı gelişiyor. Merkezimi ve pedagoglarımız psikiyatri alanında saygın belgelere sahip olup ilgili standartlarına uymaktadır. Bunlara ek olarak çocuk psikolojisi ve hiperaktivite tedavisi konusunda ulusal ve uluslarası seminerler, konferanslar ve eğitimlere düzenli olarak katılmaya çalışıyoruz.

Hiperaktivite Ankara: Uzman Danışmanlar

Ankara Hiperaktivite Bozukluğu Tedavisinde Güven ve Tecrübe

Bizimle iletişime geçtiğiniz zaman pedagoglarımızdan hemen ön görüşme randevusu alabilir ve süreç hakkında ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Hiperaktivite Ankara merkezinde ekibimiz her aşamada size ve çocuğunuza destek oluyor ve çocuğunuzla en iyi şekilde uyum sağlayacak pedagoglarımızla sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Hiperaktivite Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hiperaktivite Tedavisi Ücretleri Konusunda Ücretsiz Muayene Sonrasında Sizleri Bilgilendiriyoruz

İlgili kanunlar gereğince web sayfaları üzerinden veya basılı yayın organlarından birinden sağlıkla ilgili konularda fiyat bilgisi paylaşılamamaktadır. Daha önce bahsettiğimiz gibi hiperaktivite tedavisi belirlenirken kişideki etki şekilleri ve sonuçları baz alınmaktadır. Bu nedenle danışmanlık türüne ve kapsamına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Hiperaktivite tedavisi fiyatları konusunda en doğru ve güncel bilgilendirmeyi pedagogumuzun yapacağı ücretsiz muayene sonrasında veriyoruz.

Hiperaktivite Tedavisinde Çocuğunuzun Sağlığını Ön Planda Tutuyoruz

Ücretsiz Görüşme ile Size Hiperaktif Bozukluk Tedavisi Konusunda Detaylı Olarak Bilgi Veriyoruz

Hiperaktivite Ankara pedagoglarımız çocuklarınıza yardımcı olmak için sürekli kendini geliştiriyor. Çocuğunuzla etkili ve doğru iletişim kurarak hiperaktif bozukluk danışma sürecini hızlandırıyor. Başta çocuğunuzun sağlığı, psikolojisi, yaşam kalitesinin artırılmasını daha sonra da her iki tarafında mutluluğu ve memnuniyetini hedefliyoruz. Bu sürecin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyor ve sizinde psikolojik olarak farklı bir ruhsal sıkıntı yaşamamanız için ayrıca destek oluyoruz.

Hiperaktivite Ankara İçin Ücretsiz Ön Görüşme Randevusu Alın

Nihai Kararınızı Pedagoglarımızla Görüştükten Sonra Karar Verin

Çocuğunuzda hiperaktif bozukluk var mı veya varsa tedavi için uygun olup olmadığını vb merak ediyorsanız hemen ücretsiz görüşme randevusu oluşturarak pedagoglarımızdan süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Bize ulaşarak ücretsiz bir randevusu alabilir ve pedagoglarımız ile görüşerek merak ettiğiniz sorulara cevap alabilirsiniz. Ankara hiperaktivite merkezimizde ön muayeneden sonra isterseniz pedagogunuz sizin için bir tedavi planlaması yapacak ve sizi süreç hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirecektir.

Çocuğunuzda Hiperaktivite Tedavisine Karar Vermeden Önce Aklınızda Bulundurmanız Gerekenler

Hiperaktivite başlarda bazı ebeveynlerce çok önemli bir sorun gibi algılanmaz ve zamanla geçeceği düşünülür. Ancak durum böyle değildir ve profesyonel bir yardım alınması şarttır. Bu yardıma başvurmadan önce aşağıdaki gibi bazı konuları daha detaylı olarak değerlendirmenizi öneririz.

Aşırı hareketli olması çocuğunuzun hayatını nasıl etkiliyor? Öyle değil de daha kontrollü davranırsa hayatında ne gibi değişiklikler olacağını gözlemleyin.
Çocuğunuzun davranışlarını izlerken objektif olmaya çalışın. Hiperaktivite çok yaygın görülen bir nörogelişim sorunudur. Benim çocuğumda yoktur neden olsun diyerek görmezden gelmeyin ve bundan kaçmayın. 
Tedavi için seçtiğiniz merkezdeki çocuk psikologunun tecrübesini (yıl olarak değil, tedavi ettiği hastaların başarılı sonuç verme oranı olarak) öğrenin.

Hiperaktivite Ankara Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Hiperaktivite İle İlgili Ebeveynlerin En Çok Merak Ettiği Soruları Sizin İçin Derledik

Hiperaktivite Nedir?

Çocuğunuzun yerinde duramadığını, çok çabuk sıkıldığını ve tehlikeli sayılabilecek davranışları sergilediğini mi düşünüyorsunuz? Bunlara benzer belirtileri gözlemlediğinizde aklınıza gelecek ilk şey hiperaktivite olabilir. Çocuklarda genelde aşırı hareketlilik ve düşünmeden hareket etmek şeklinde belirtileri ile kişinin akademik, sosyal ve meslek hayatına olumsuz etkileriyle baş gösteren nörogelişimsel bir bozukluk çeşididir.

Hiperaktivite Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Çocuklarınızda hiperaktivite tedavisi, normal şartlarda fazla uzun sürmemektedir. Genellikle çocuk ilkokul çağındayken hiperaktif bozukluk büyük oranda tedavi edilmiş olur. Tedaviye sadece medikal yöntemler kullanılıyor gibi bakılmamalıdır. Süreçte algı yöntemleri de kullanılabilir. Hiperaktivite bozukluğu için, çocukluk döneminden sonra gerektikçe tedavi uygulanır.

Hiperaktivite Tedavisi Nasıl Olur?

Hiperaktivite tedavilerinde en çok tercih edilen yöntemler, ilaçla ve ilaç kullanılmadan uygulanan tedavilerin bir arada kullanılacağı yöntemlerdir. Çocuğunuz ilaç kullansın veya kullanmasın; psikoterapi alsın veya almasın, her durumda gerekli destekler ile çocuğunuzun dikkatini, düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmesine yardımcı olarak, okul başarısına katkıda bulunabilirsiniz.

Ankara Hiperaktivite için Bize Ulaşın

Ücretsiz Ön Görüşmemizde Pedagoglarımızla Görüşmeden Karar Vermeyin

Ankara’ da yıllardır güven ve uzmanla geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımız için en gelişmiş danışmanlık ve eğitim hizmetlerini sunuyoruz. Çocuğunuzun sağlığını en önde tutarak hiperaktivite ve hiperaktivitenin neden olduğu sorunlardan kurtulması için ona ve siz ebeveynlere destek oluyoruz. Sürecinin başarılı geçmesi için sizlerin de sabırlı olması gerektiğinin önemini tüm görüşmelerimizde belirteceğiz. Açık ve samimi iletişimin şart olduğuna inandığımız bu süreci ücretsiz görüşmemiz ile başlatabilirsiniz.

Scroll to Top